Fizjoterapia estetyczna


Żyjemy w czasach, gdzie medycyna estetyczna i kosmetologia rozwijają się bardzo szybko. Na rynku pojawia się coraz więcej zabiegów, które pomagają w walce z naszymi niedoskonałościami. Jest to wynik rosnącej popularności różnego rodzaju zabiegów estetycznych. Ale oprócz możliwości skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii możemy również skorzystać z zabiegów fizjoterapii estetycznej.

Fizjoterapia, jak rzadko która forma leczenia daje Nam ogromne możliwości oddziaływania na urodę i estetykę ciała. Jest to dodatkowe rozwiązanie dla wielu osób, które chcą poprawić swoją atrakcyjność bez konieczności sięgania po poważniejsze metody. Mało kto zdaje sobie sprawę, że za pomocą fizjoterapii również możemy upiększyć swoje ciało podobnie jak za pomocą kosmetologii i medycyny estetycznej.

Fizjoterapia estetyczna jest alternatywą dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnym metodom poprawy wyglądu ale chcą zadbać o swoje ciało. Pojawia się pytanie, czy możemy wykorzystywać w fizjoterapii estetycznej wszystkie zabiegi z kosmetologii? W większości tak, ponieważ zarówno fizjoterapia jak medycyna estetyczna czy kosmetologia stosują praktycznie te same metody wykonywania zabiegów. Zarówno w fizykoterapii jak i kosmetologii wykorzystywane są te same prądy do elektroterapii, zabieg RF czyli radiofrekwencja to nic innego jak znana dobrze metoda nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz zwalczania tkanki tłuszczowej. Podobnie jest w przypadku stosowania ultradźwięków, które pomagają poprawić stan zdrowotny skóry oraz wygląd, poprzez jej oczyszczenie i usunięcie wszelkich produktów ubocznych przemiany materii. Takich przykładów jest wiele, jak np. użycie prądu galwanicznego, jonoforezy czy peelingu kawitacyjnego w wyżej wymienionych dziedzinach. Zarówno kosmetolog jak i fizjoterapeuta skupia się na wyłącznie na poprawieniu stanu skóry pacjenta i nie wchodzi tym samym w kompetencje lekarzy. Tak więc do gabinetów kosmetycznych czy fizjoterapeutycznych trafiają osoby, które borykają się z problemami niewymagającymi leczenia tak jak np. walka z cellulitem, utrata jędrności skóry spowodowana szybkim spadkiem wagi ciała czy zbyt suchą i nienawilżoną cerą. Są to problemy, z którymi można sobie poradzić za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów kosmetycznych czy też fizjoterapeutycznych.

Fizjoterapia kojarzyła się dotąd tylko z leczeniem osób chorych na daną przypadłość ale trzeba wiedzieć też o tym, że te metody nie tylko mogą leczyć. Poprzez odpowiednie ich zastosowanie możemy śmiało wykorzystywać je do walki z niedoskonałościami naszego wyglądu.

+48 793 693 696